#

1935 yılında Rize"nin İkizdere İlçesi Bayır Köyü'nde doğdu. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra inşaat müteahhidi olarak çalıştı.

İstanbul'daki İnşaat Müteahhitlerinin temsilcisi olarak İstanbul Ticaret Odası'nda 17 yıl Meclis ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Türkiye Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odası, Emekli Sandığının 3,5 yıl yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Ayrıca Türkiye İnşaatçılar Dernekleri Federasyonu'nun 2’nci Başkanlığı görevinde bulundu. İlim ve Fazilet Vakfı'nın kuruluşunda Kurucu Üye olarak görev alan Sefer EKŞİ, 1972 yılından itibaren Vakfın 2. başkanlığı görevinde bulunuyordu. Vakıf başkanı Abdullah YAZICI'nın vefatından sonra Vakıf Mütevelli heyetince Vakıf Başkanlığı ve Vakıf Okullarının Kurucu Temsilciliğine seçilen Sefer EKŞİ 18.03.2010 tarihinde vefat etmiştir.

 

Trabzon Of ilçesi Uğurlu Kasabası'nda 1931 yılında dünyaya gelen Abdullah Yazıcı, İlköğretimini Uğurlu İlkokulunda yaptıktan sonra, aynı yerde bulunan medreseye intisab ederek Büyük Alim Muhterem Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Hocaefendi'nin Rahle-i Tedrisinde 13 yıl süreyle İslami ilimler tahsil ederek 1951 yılında mezun olmuştur.

1954 yılında askerlik hizmetini yaptıktan sonra İstanbul'a yerleşerek tahsiline devam etmiş, İstanbul'un tanınmış büyük alimlerinden çeşitli branşlarda okumuş, İslami ilimlerde ihtisas yapmış ve çeşitli dini görevlerde bulunmuştur.

1958 yılında Üsküdar Müftü Yardımcılığı, 1962 yılında ise Üsküdar Müftüsü olarak 15 yıl süre ile görev yapmıştır. Ayrıca 10 yıl süreyle İstanbul Merkez Vaizliği görevini yürüten Abdullah Yazıcı, 1983 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur.

Eğitim ve öğretime büyük önem veren Abdullah Yazıcı bu düşünceden hareketle 1972 yılında eğitim amaçlı İlim ve Fazilet Vakfını kurmuştur. Bu vakfın kurucu temsilciliğinde çeşitli tarihlerde "Özel Fazilet Eğitim Kurumları'nı açmıştır.

Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Eğitim Kurumları kurucu temsilciliğini yürüten Abdullah Yazıcı 28.09.2002 tarihinde vefat etmiştir