#
İLKOKUL YABANCI DİL ETKİNLİKLERİ

ERKEN YAŞTA YABANCI DİL NEDEN ÖNEMLİ? 

İlim ve fazilet eğitim vakfı kurumu erken yaşta yabancı dil öğrenmenin çocuklarımıza sağladığı bir çok fayda olduğuna inanıyor. Bunların en başında çocuklardaki özgüven gelişimine büyük katkı sağlaması gelir. Erken yaşta 2. bir dil öğrenimi çocuklara iletişim ve bilgi aktarım kolaylığı kazandırıyor. Çocuklarımız da hedeflediğimiz İngilizceyi erken yaşta öğrenip kendilerine güven duyarak dili kullanabilmeleri sağlamak.

HEDEFLERİMİZ
Anasınıfından itibaren başlayan yabancı dil eğitmimizle hedefimiz öğrencilerin İngilizce konuşarak çeşitli aktivitelerde derste aktif olmalarını sağlamak ve öğrencinin evde ,okulda İngilizce konuşmaları için güven duygusu geliştirmesine yardımcı olmak. Aynı zamanda basit İngilizce sohbetlerde bulunmasına destek olmak.

Öğrencilerimiz İngilizce dersinde öğrendiği konularla paralel eğlenceli ve keyifli el becerilerini de geliştirebilecek aktiviteler yaparak konuşma becerilerini de geliştirir.

SPOKEN CAFE
Öğrenci merkezli işlenen derslerimizin daha verimli ve eğlenceli hale gelmesi için İngilizce Zümresine ait Spoken Cafe sınıfımızda çeşitli konuşma dersleri yapılmaktadır . Spoken Cafe sınıfımızda öğrencilerin seviyelerine uygun kitaplardan oluşan kütüphane ve İngilizce oyunlar bulunmaktadır .

HANGİ METODU KULLANIYORUZ?

Derslerimizde yaşayarak öğrenme metodunu ilke ediniyoruz ve böylelikle öğrencinin öğrenme ortamında aktif rol almasına kapı açıyoruz. İngilizce Derslerimizde dersin öğretmeni tarafından senebaşında hazırlanmış olan ilgili konuya ait materyaller kullanılır. Materyallerin , sınıf içi konuşma pratiği yaparken öğrencilerin de kullanmasına  bu sayede öğrencinin yaşayarak öğrenme metodunu aktif bir şekilde yerine getirmesine fırsat verilir

ETKİNLİKLERİMİZ

Jobs Day

İkbal Shopping Centre

World Day

Theatre

Musical

Kahoot Quiz Time

Spelling Bee

Class activities